18 December 2014

BEAUTY. My Skincare Routine

It been a while since I wrote something. And that's because of my final exams I had for the past few weeks. I wanted to get my focus on school and spend free time with my friends. Other than that I live in a place where's dark all the time and getting some kind of a picture is a hard work.
Anyway, I was asked to do my skincare routine. I like to keep my skincare as minimalistic as I can as well as trying my best to pick up products that are best for my skin type.

Przez ostatnie tygodnie zmagałam się z końcowymi egzaminami w szkole, i jest to powód mojej nieobecności. Kolejnym z nich jest miejsce w którym mieszkam, gdzie o tej porze roku jest cały czas ciemno a zrobienie zdjęcia w takim świetle to ciężkie wyzwanie. 
W każdym bądź razie ostatnio ktoś zapytał mnie czy mogłabym podzielić się z Wami moją pielęgnacją twarzy. Staram się zachować ją jak najbardziej minimalistyczną wybierając przy tym produkty które działają najlepiej dla mojego rodzaju cery. 

Starting from the beginning, my skin is a combination skin which means that it is oily in t-zone and dry/normal else where. I do have my go to three favourite brands for the skincare and they are nivea, the body shop and forever living. 
If you have hard with picking up the right products for your skin type you can go on the body shop side for a skincare diagnostic and answer few questions about your skin needs and they will help you find the perfect skincare products for you.

Zaczynając od początku, moja cera jest mieszana co oznacza że strefa-t przetłuszcza się a reszta twarzy jest sucha/normalna. Mam swoje trzy ulubione marki kosmetyczne do pielęgnacji twarzy do których zawsze wracam wiedząc, że mnie nie zawiodą czyli nivea, the body shop i forever living. 
Jeżeli macie problemy z określeniem swojego rodzaju cery i nie wiecie jakich produktów używać możecie wejść na stronę body shop'u na diagnozę cery i odpowiedzieć na parę pytań dotyczących waszej skóry a otrzymacie propozycje produktów pielęgnacyjnych specjalnie dla Was. 

After waking up in the morning I clean my face with fresh water. That's all my skin need after night. 
I can't put on my make-up without applying a cream all over my face and neck and eyecream under my eyes. 

Po przebudzeniu się przemywam twarz wodą. To wszystko czego potrzebuje moja skóra po nocy. 
Nie potrafię nałożyć makijażu bez wcześniejszego naniesienia na całą twarz kremu nawilżającego oraz kremu pod oczy.

cream Nivea Soft
eye cream The Body Shop

For removing my make-up I definitely can not use any wipes. They make me break up and are too rough for my skin. So my face make-up and especially my eye make-up need something more fine like this camomile cleansing butter from the body shop. It removes everything, even waterproof mascara. I just rubb it in to my face and ice and then take warm wet face cloth and take it off. 

Do usunięcia mojego makijażu zdecydowanie nie mogę używać chusteczek do demakijaży. Są szorstkie i podrażniają moją skórę. Moja skóra potrzebuje czegoś delikatnego jak to rumiankowe masło do demakijażu z the body shop'u. Idealnie usuwa makijaż twarzy i oczu, nawet ten wodoodporny. 
Zaczynam od wmasowania go na całą powierzchnie twarzy a następnie od zmycia pozostałości ciepłą i mokrą ściereczką do twarzy.


cleansing butter The Body Shop

After taking my make-up off I wash my face with this hand and face soap from forever living. It's amazing!

Po zmyciu makijażu myję twarz tym mydłem do twarzy i rąk z forever living. Jest niesamowite!


hand&face soap Forever Living

It's a must to tone your face. I haven't find any amazing one but right now I am using this soothing tiner for dry skin. It works.

Koniecznością jest tonizowanie twarzy. Do tej pory nie znalazłam żadnego który skradł mi serce ale aktualnie używam tego do suchej cery. 

toner Nivea

Every other night I like to get my skin a good amount of moistur. My favourite way to do it is  applying a serum. Not just any serum but the one in oil. I just rub few drops in my hands to get in warm and press it into my face and neck.

Co drugą noc lubię zapewnić mojej skórze dobrą dawkę nawilżenia. Moim ulubionym sposobem jest zaaplikowanie serum. Nie byle jakiego serum ale takiego z olejkiem. Wylewam parę kropel i pocieram produkt w dłoniach by się rozgrzał po czym wklepuję go w twarz oraz szyję. 

overnight serum in-oil The Body Shop 

Me, like everybody else got pimples. I like to fight with mine with sudocream. Just apply it directly into a pimple over night and in the morning you will probably notice that it's gone!

To nie żadna tajemnica że ja, jak i każdy inny boryka się czasami z pryszczami. Ja lubię zwalczać moje na noc nakładając sudokrem bezpośrednio na "problem". Następnego ranka prawdopodobnie zauważysz zniknięcie nieprzyjaciela!

Sudocrem

2 comments:

  1. Niestety moja cera jest dużo bardziej problematyczna. No i nieco inne marki są moimi ulubionymi, bo m.in. Garnier. Ale z jednym się zgadzam - bez nawilżenia, ani rusz! :)

    ReplyDelete
  2. Nice blog!


    http://kissthestarsblog.blogspot.ro/

    ReplyDelete