24 July 2014

FASHION. Topshop playsuits.

Summer is that time of the year when we want to feel comfortable but still cute and put together. I think playsuits are great alternative for that. Even if you live in colder country like I do, black tights and cardigan can solve the problem or you can choose jumpsuit instead. My favorite place to get playsuits from will decisively be Topshop! They always have amazing diversity in shapes, textures, colors and sizes. They can run a little bit pricey but the quality is always on point. Right now you can run into amazing deals and sales. You may probably noticed that I'm obsessed with playsuits and I recently got one from Topshop as well (click here if you haven't seen it yet). I was looking through the Topshop page and I saw few interesting ones so I thought I would share them with you and who knows, maybe it will make you go and by one for yourself. 
||
Lato to taki czas w roku w którym chcemy czuć się wygodnie i komfortowo ale zarazem ładnie i schludnie. Uważam że kombinezony to świetna alternatywa. Nawet jeśli żyjecie w chłodniejszych krajach na przykład takim jak ja, możecie zestawić je z czarnymi rajstopami oraz swetrem. Moim ulubionym miejscem z kombinezonami jest zdecydowanie Topshop! Tam zawsze znajdziecie swój rozmiar oraz krój. Cenowo Topshop nie należy do najtańszych sklepów ale w zamian za jakość jaką otrzymujecie myślę że się opłaca. Zawsze możecie znaleźć tam świetne promocje. Pewnie już zauważyliście że mam obsesje na punkcie kombinezonów i ostatnio też kupiłam jeden (kliknij tutaj jeżeli jeszcze go nie widziałeś). Przeglądałam stronę Topshopu w poszukiwaniu kolejnego i nadziałam się na parę na prawdę ładnych więc pomyślałam że podzielę się nimi z wami i kto wie, może któryś was zainteresuje. 


2 comments:

  1. I love playsuits and they are indeed a great way to look cute while still being decent and put together. I really like the black one.x

    ReplyDelete
  2. Oh and you've been nominated for the liebster award on my blog. xo

    http://style-krush.blogspot.com/2014/07/tags-liebster-award.html

    ReplyDelete