18 October 2015

MAC MUST HAVES


I guess todays post will be a long one but also the one that must of you wanted to see when I asked you what should I post next on my snapchat. At first I didn´t wanted to do it because whenever people ask me what is my favourite Mac product, what should they buy, what will be better for them my answers wore like long assays. We are all different and sometimes my holy grail product can be your worst enemy (beauty wise). But even after me mentioned that you seem wanna know anyway and this is why I decided to show you my "must haves" or should I just say favorites?

#1 STROBE CREAM

The strobe cream is the one I always keep repurchasing. It's basically just a cream that will give you that beautiful glow and dewy finish. You can apply it before your foundation as a primer or on top of it on a places that you will normaly apply your highlighter.

#2 HIGHLIGHTER "SOFT AND GENTLE"

Speaking of highlight, soft and gentle was one of my very first highlighters ever so you can imagine for how long I have it now. But don't worry, I will throw it away as soon as it will get funky but for now, it works perfectly and I still haven't reached the bottom of it. To be honest I've been kind of forgetting about him and I definitly need to use him more. This is the perfect highlighter for those of you who have fair to medium skintone but I think it looks beautiful on everyone and I always use it on the others.

#3 FOUNDATION - FACE AND BODY

If you have been following me for a while or have seen my everyday make-up rountine you'll know that I don't like heavy foundations and prefer BB or CC creams instead. Face and body foundation is very liquidy which makes it very lighweight and natural looking. Definitly not for those of you who like full coverage but if you want to give it a go and still have few blemishes to hide the next product mentioned can be you next purchase.

#4 CONCEALER - SELECT COVER-UP

I've tried all Mac concealers and love them all but this one is definitly the one for me and for those who just like me have combination skin. Have you ever tried the healthy mix concealer from Bourjois? If so they are very similar exept the Mac one has just a little bit more coverage. Maybe you should try the one from Bourjois first if you are looking for something facsimile.

#5 FIX+

One and only! If you like make-up just as much as I do you should definitly become an owner of this.   It work great when you spray it on the brush and dipping in the pigments or just for any baked eyeshadows as well to help colors stand out. I use mine after a long day when I need to go out but don't have time to apply my make-up all over again so I just spray it all over my face and reaply powder and anything that need to be fixed. Another way to use it is to spray it on the make-up sponge to help blend out a foundation or concealer.  Fix + works amazing to set your make-up in place making it last longer and don't look too powdery.

#6 LIPSTICKS

Last but not least - the lipsticks. Not just the ones I mentioned in the picture above but all Mac lipsticks are definitly worth the hype.
(Blankety, Brave and Velvet Teddy are my favorites at the moment).
If you're interested I could maybe do my Mac lipsticks "collection"? Let me know in the comments!

|| Wydaje mi się że dzisiejszy post będzie należał do tych długich ale także do tych których Wy zdecydowaliście po głosowaniu na moim snapchacie. Na początku nie byłam co do tego przekonana ponieważ za każdym razem kiedy ludzie pytają mnie co jest moim ulubionym produktem z Mac'a, co powinni kupić, co sprawdzi się im najlepiej moje odpowiedzi przypominają długie wypracowanie. Każdy z nas jest inny i czasami mój ulubieniec może stać się Waszym najgorszym wrogiem (kosmetycznym oczywiście). Mimo to chcieliście wiedzieć jakie produkty z Mac'a są warte polecenia. 

#1 STROBE CREAM 

Strobe cream to jedna z tych rzeczy którą kupuje ponownie zaraz po sięgnięciu denka. W skrócie jest to krem który nada waszej skórze piękny wygląd i blask. Można nakładać go pod podkład jako bazę lub na podkład w miejsca gdzie normalnie nałożyłybyście rozświetlacz. 

#2 ROZŚWIETLACZ "SOFT AND GENTLE"

Jeśli już jesteśmy przy rozświetleniu, soft and gentle był jednym z moim pierwszych rozświetlaczy więc możecie sobie wyobrazić jak długo go mam. Ale nie martwcie się, wyrzucę go gdy tylko zacznie zmieniać konsystencje ale jak na razie sprawdza się świetnie i do dzisiaj nie sięgnął dna. Szczerze, często o nim zapominam i powinnam używać go zdecydowanie częściej. Rozświetlacz ten sprawdzi się idealnie dla jasnych oraz lekko opalonych karnacji aczkolwiek uważam że wygląda dobrze na każdym i zawsze używam go na innych.

#3 PODKŁAD - FACE AND BODY

Ci co obserwują mnie już od jakiegoś czasu i widzieli post o moim codziennym makijażu wiedzą że nie lubię ciężkich podkładów i zazwyczaj sięgam po BB lub CC kremy. Face and body jest bardzo wodnistym podkładem co sprawia że jest lekki i wygląda bardzo naturalnie. Zdecydowanie nie dla tych których lubią mocne krycie ale jeśli macie do zakrycia parę niedoskonałości to następna rzecz o której wspomnę może być tą po którą sięgniecie. 

#4 KOREKTOR - SELECT COVER-UP

Wypróbowałam już wszystkie korektory z Mac'a i uwielbiam je wszystkie ale ten sprawdzi się dla wszystkich tych co tak jak ja, mają cerę mieszaną. Próbowaliście kiedyś korektora healthy mix z Boujoris? Jeśli tak to te dwa korektory są do siebie bardzo podobne z taką różnicą że select cover-up ma odrobinę mocniejsze krycie. Może powinnyście wypróbować najpierw korektora z Bourjois jeśli szukacie tańszej alternatywy. 

#5 FIX +

Jedyny w swoim rodzaju! Jeżeli uwielbiacie makijaż tak bardzo jak ja powinnyście posiadać go w swojej kosmetyczce. Sprawdza się idealnie gdy pryśniecie nim pędzel i zanurzycie w pigmencie bądź wypiekanych cieniach by otrzymać bardziej intensywny kolor. Mi najczęściej sprawdza się on po długim dniu kiedy muszę gdzieś wyjść ale nie mam czasu by malować się od nowa więc psikam nim całą twarz, czekam aż wyschnie i nakładam trochę pudru oraz wszystkiego co wymaga poprawki. Innym sposobem jest użycie go na gąbeczkę do makijażu by pomóc w roztarciu podkładu bądź korektora. Fix + działa wspaniale do utrwalenia makijażu zaraz po jego wykonaniu by makijaż był bardziej trwały i nie wyglądał na za bardzo przypudrowany.  

#6 SZMINKI

Jako ostatnie ale wcale nie najgorsze. Nie tylko te które pokazałam na zdjęciu powyżej ale wszystkie szminki z Mac'a są warte zamieszania. 
(Blankety, Brave i Velvet Teddy są moimi tymczasowymi ulubieńcami).
Interesuje Was moja "kolekcja" szminek Mac'a? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzach!

2 comments:

  1. Chętnie poczytam i zobaczę Twoją kolekcję szminek z MACa. Sama już od .... właściwie niepamiętnych czasów, przymierzam się do zakupu jakiejś, ale ciągle nie mogę podjąć decyzji. Największy problem mam w kolorze, bo wiem że najchętniej sięgnęłabym po wykończenie matt.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Po nowym roku na pewno sie taka ukaze :) Ja uwielbiam wszystkie kolory szminek wiec ciezko polecic mi jeden konkretny z matowym wykonczeniemale moge polecic pare moich matowych Mac´owych ulubiencow :) Velvet Teddy - ciemny nude, Please me - jasny rozowy kolor, Russian Red - piekna czerwien, Heroine - mocny fiolet, Candy yum yum - fuksja, Snob - jaskrawy roz :)

      Delete